HIMYM - skutečné stránky

22. července 2014 v 22:23 | Kelii
Věděli jste, že si můžete přečíst Barneyho blog?
Jak jsem poznal vaši matku, známý i pod zkratkou HIMYM, je americký zábavný seriál televize CBS. Zápletka je jednoduchá: Ted v roce 2030 vypráví svým dětem o tom, jak poznal jejich matku. V jeho příbězích se objevuje s přáteli Lily, Marshallem, Robin a Barneym. 5 zajímavostí:

1. All-stars seriál

Kromě pěti hlavních hrdinů se v sitcomu v malých, vedlejších rolích objevují i další známé hvězdy. Mohli jste si všimnout například Enriqueho Iglesiase, Britney Spears, Katy Perry nebo modelky Heidi Klum.

2. Těhotenství

Představitelka Lily Alyson Hannigan během natáčení čtvrté série otěhotněla. Maskérkám dalo pořádně zabrat těhotenství schovat. Jediný záběr, kdy vidíme velké břicho herečky, je ve vzpomínce na vyhranou soutěž v pojídání hotdogů. Později přiznala své těhotenství i představitelka Robin Cobie Smulders.

3. Souboj mobilů

V šesté sérii používá pětice přátel dva druhy telefonů: Robin používá BlackBerry, což je kanadská firma (Robin je Kanaďanka, jak víme), a ostatní Američané používají iPhone.

4. Skutečné stránky

V seriálu se objevuje mnoho na první pohled vymyšlených internetových stránek. Tvůrci ale všechny skutečně vytvořili, tudíž se můžete podívat například na barneysvideoresume.com (Barneyho videoživotopis), slapcountdown.org (odpočítávání facky), itwasthebestnightever.com (Marshallova píseň) nebo tedmosbyisajerk.com (web, jenž vytvořila dívka, kterou svedl Barney pod Tedovým jménem). Samozřejmě existuje i Barneyho blog.

5. Opakování

Během celého seriálu se opakuje několik slovních spojení či jiné prvky. Například v každém díle (kromě jediného) zazní slovo awesome. V Barneyho statistikách se také vyskytuje stále číslo 83. Často se naráží na to, kdo je nejlepší kamarád Teda. Barney stále nechce prozradit svou pozici v zaměstnání. Dále je zde třeba hláška "Už se znáš s Tedem?", používaná v mnoha obměnách. Nakonec je ale potřeba uvést tuto nezapomenutelnou hlášku: "It's gonna be legen-wait for it-dary!"


Jo a ještě jedna zajímavá věc, na co jsem přišla. V díle 6x13 se odpočítávají čísla od 50ti sestupně k 1. Můžete je vidět všude: stěny, časopisy, ...
 


Komentáře

1 Radfordová Radfordová | Web | 26. července 2014 v 7:23 | Reagovat

zajímavý článek. HIMYM miluju a některých věcí jsem si vážně nevšimla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama