Červenec 2014

Lana Del Rey

28. července 2014 v 22:23 | Kelii
Musela jsem alespoň jednou napsat článek o mé milované Laně. Je moje nejoblíbenější zpěvačka. A to nejen díky stylu oblékání, kterému se teď budu věnovat, ale také její kráse, talentu vyjadřujícímu se v jejích neodolatených písních, které si mimochodem píše sama (kromě zazpívaných coverů) a jejímu božskému a tak odlišnému hlasu. Ano, pro mě je fakt úžasná. Její hudba mi pomůže v dobré náladě, nebo naopak překonat tu špatnou. Je skvělá ve vyjadřování emocí. Pro poslech z nového alba naleznete nahoře odkazy pro pár mně nejlépe znějících písní z jejího nového alba Ultraviolence.

Angelica

27. července 2014 v 22:59 | Kelii |  Téma týdne
Se vztekem jsem mrskl taškou na postel. Pak mě ale přemohl smutek, lehl jsem si na měkký koberec a rozbrečel se. Trvalo to dlouho, trápil jsem se, oni trápili mě. Co jsem mohl dělat? Mám příliš nízké sebevědomí na to, abych jim odporoval, abych přiznal, abych byl silný. Stále mě ponižují, pokřikují na mě, šikanují mě. Bojím se, moc se bojím, že mi něco udělají jen kvůli tomu, že jsem jiný. Ale je pravda, že se cítím být jiný. Já jsem někdo jiný. Jsem uvězněn ve vlastní kůži a měl jsem být někdo jiný. Však si počkejte, za dva měsíce dovrším plnoletosti a ze mě, Adama, se stane Angelica.

HIMYM - skutečné stránky

22. července 2014 v 22:23 | Kelii
Věděli jste, že si můžete přečíst Barneyho blog?
Jak jsem poznal vaši matku, známý i pod zkratkou HIMYM, je americký zábavný seriál televize CBS. Zápletka je jednoduchá: Ted v roce 2030 vypráví svým dětem o tom, jak poznal jejich matku. V jeho příbězích se objevuje s přáteli Lily, Marshallem, Robin a Barneym. 5 zajímavostí:

1. All-stars seriál

Kromě pěti hlavních hrdinů se v sitcomu v malých, vedlejších rolích objevují i další známé hvězdy. Mohli jste si všimnout například Enriqueho Iglesiase, Britney Spears, Katy Perry nebo modelky Heidi Klum.

2. Těhotenství

Představitelka Lily Alyson Hannigan během natáčení čtvrté série otěhotněla. Maskérkám dalo pořádně zabrat těhotenství schovat. Jediný záběr, kdy vidíme velké břicho herečky, je ve vzpomínce na vyhranou soutěž v pojídání hotdogů. Později přiznala své těhotenství i představitelka Robin Cobie Smulders.

3. Souboj mobilů

V šesté sérii používá pětice přátel dva druhy telefonů: Robin používá BlackBerry, což je kanadská firma (Robin je Kanaďanka, jak víme), a ostatní Američané používají iPhone.

4. Skutečné stránky

V seriálu se objevuje mnoho na první pohled vymyšlených internetových stránek. Tvůrci ale všechny skutečně vytvořili, tudíž se můžete podívat například na barneysvideoresume.com (Barneyho videoživotopis), slapcountdown.org (odpočítávání facky), itwasthebestnightever.com (Marshallova píseň) nebo tedmosbyisajerk.com (web, jenž vytvořila dívka, kterou svedl Barney pod Tedovým jménem). Samozřejmě existuje i Barneyho blog.

5. Opakování

Během celého seriálu se opakuje několik slovních spojení či jiné prvky. Například v každém díle (kromě jediného) zazní slovo awesome. V Barneyho statistikách se také vyskytuje stále číslo 83. Často se naráží na to, kdo je nejlepší kamarád Teda. Barney stále nechce prozradit svou pozici v zaměstnání. Dále je zde třeba hláška "Už se znáš s Tedem?", používaná v mnoha obměnách. Nakonec je ale potřeba uvést tuto nezapomenutelnou hlášku: "It's gonna be legen-wait for it-dary!"


Jo a ještě jedna zajímavá věc, na co jsem přišla. V díle 6x13 se odpočítávají čísla od 50ti sestupně k 1. Můžete je vidět všude: stěny, časopisy, ...

Minulost a přítomnost

19. července 2014 v 16:29 | Kelii
Našla jsem moc pěkné snímky maďarského umělce a fotografa Kerenyia Zoltana. Ten představuje svoji sérii fotografií s názvem Okno do minulosti, ve které spojuje staré fotografie (1900 - 1990) s novými.

H&M léto 2014

17. července 2014 v 12:02 | Kelii
První článek k nové rubrice. Jako první jsem si vybrala svou nejoblíbenější značku oblečení H&M. Líbí se mi, že tu naleznu kvalitní oblečení, to, co mám ráda a že mi oblečení velikostně opravdu sedne. Ukážu vám tedy hned několik věcí, co se mně líbí (kolekce tohoto léta), začnu topy:
↑ Tahle halenka je nádherná díky svému květinovému stylu, v angličtině známý jako "floral". Já osobně tenhle potisk miluju, je takový jemný a sedí na jakýkoliv druh oblečení (jak na topy, tak na kalhoty či i oblíbené šátky).

Padesát

16. července 2014 v 19:22 | Kelii |  Téma týdne
Dnes jsem přišla na zajímavý článek z jedné stránky, jedná se o 50 vzácných fotografií z minulosti, které jste nikdy jistě neviděli. No, já byla teda překvapená! A myslím si, že to celkem s tématem souvisí, jelikož tehdy byli oni ještě v tom vývoji ošklivého kačátka, až se nakonec stali uznávanými lidmi. Takže vám sem šoupnu přesnou polovinu fotek:
Takže pro začátek Barack Obama a jeho basketbalový tým na střední škole:

Pár fotek z léta 2014

16. července 2014 v 14:59 | Kelii |  Deník
Jak možná někteří víte, trávím téměř každé prázdniny u babičky ve Vídni. Je to tu fakt úžasné, jelikož oproti Praze je to tu samozřejmě jiné. Já prostě miluju tady tu přírodu, respektive Dunaj a kolem ty cestičky, ostrov, národní park apod. Proto jestli se rozhodujete, jestli pojedete do Vídně, vřele tohle město doporučuju. Jednak po kulturní stránce, tak i po sportovní, celkově rekreační.

Můj blog

13. července 2014 v 15:14 | Kelii |  Téma týdne
Ahoj, po dlouhém smýšlení, jestli už nechám "blogaření" na pokoji nebo v tom budu pokračovat, jsem se rozhodla, že bych se toho neměla vzdát. Víte, ono je těžké tomu věnovat čas, jak se říká, ale záleží jen na vás, jestli tomu čas dáte. Když je teď to léto, tak bych si měla najít nějakou další činnost do zásoby a tohle je dobrý příklad, ne?
Pravda je, že mě nakoplo to, jak jsem si před chvílí kontrolovala statistiky blogu, jen tak. Prostě jsem se nudila, no a říkala jsem si: tak určitě bude návštěvnost na bodě nula, jako vždy byla. Ale ono to tak nebylo. Proto by bylo pěkné v tom pokračovat, když vím, že se sem někteří vracíte a za to vám moc děkuju.
Dám tenhle blog teda zase do kupy (nevypadá to slovo divně?) a pokusím se vám naservírovat, co byste četli a zkoukli rádi. Jen ještě něco - potřebuju vědět, co by vás tak mohlo zajímat. ;)