Duben 2014

Ukradené kouzlo

17. dubna 2014 v 19:27 | Kelii |  Téma týdne
Když jsem otevřela ty obrovské těžké dveře z tmavého ebenového dřeva, věděla jsem, že ta známá vůně pohltí mé smysly a jako minule, před těmi 13 lety, mě vtáhne dovnitř. Pomalu jsem se až vznášela, zavřela oči a myslela jen na to, jaký jsem měla pocit i minule. Zažívala jsem radost, ale i smutek, protože nic netrvá věčně, a tak si to musíte užít. Jen je těžké se na to hned v tu chvíli soustředit, protože tu slast si uvědomíte až poté a prosíte, aby se vrátila zpět.
Moje srdce jako by ožilo. Osvítily mě paprsky z protější rozety a já překvapeně, s ústy dokořán vešla do té nádhery. Na rukou mi naskočila husí kůže a vlasy mi létaly všemi směry pod vedením průvanu. Ať jsem se koukla na jakoukoliv stranu, všude byly vzácné stránky svázané do obrovského díla s tucty příběhů, které mě vždy doprovázely celý život. Ten před, ten nyní a budou i ten poté. Přišla jsem blíž a jemně a pečlivě se dotýkala každé z nich. Byl to tak přenádherný pocit, vzrušující, příjemný!
Pak ale vše přerušil nepříjemný pípající zvuk v pravidelných intervalech a kouzlo zmizelo. "Chyťte ji!" slyšela jsem. Okamžitě jsem se rozběhla a popadla ještě pár rukopisů s vysokou hodnotou, zatočila vpravo, rovně a vlevo a odplížila se jako stín ven. Přeci nezůstanu s prázdnou ať mě chytí, nebo ne!