Červenec 2012

Sport a Gothic

28. července 2012 v 19:06 | Kelii
Momentálně bych měla čas psát na blog, ale když mám možnost sportovat. Konečně jsem se v pondělí rozhodla, že po delší době od operace * začnu sportovat (tělocvik nepočítám). Tak jsem se vydala na pospas staršímu bráchovi, že si zaběháme. Začátek byl dobrý a hned další den, tedy v úterý jsme vyrazili na kolo. První den na kole činil nějakých 16 km, ale ve středu jsme najeli 39 km! Jsem na sebe pyšná, ale nechci se předvádět, jen jsem ráda, že jsem s tím začala. Bylo na čase se vrátit k dobré fyzické kondici :)

No, a co se týče mého věku, začalo mi nedávno tzv. "období touhy po módě". Já vím, nedokázala jsem si vymyslet originálnější název, ale .... Zkrátka, jak vidím svůj oblíbený styl (Scene, ale ne ten šílený, ani ne Indie-scene), dychtím po příčescích clip-in. Vy si teď určitě říkáte, tak si je kup, ale už to brzy bude. Jsem nyní ve Vídni a jak tak obcházím s babičkou (ta tu žije) Mariahilfer Straße /mariahilfer štráse/, vidím svůj oblíbený obchod Claire's. Když jsem tu bylo cca. v únoru nebo dubnu, hledaly jsme nějaké hezké náušničky špunty. Zde jsme se také dívaly, ale bylo tu moc teenagerek, a tak jsme vybraly jedny špunty hvězdičky ze Sixu. Ale jde tu o ty příčesky, zkrátka přemlouvám babču, ať Claire's navštívíme. Vypadá to, že to vyjde. No a mimo příčesky se ještě koukám na fler.cz a začínají se mi líbit bezprsté rukavičky stylu Gothic, pro více info sem přidám pár stránek:
Připadá mi, že se mi začíná líbit gothic móda. Další pěkná sukýnka:
Pěkný náhrdelník:
Zajímavý náhrdelník:
Zvláštní náušnice:

A to je s gothic módou vše, pěkné prázdky! :)
* viz. článek z 18. prosince 2011 - pro rychlejší kliknutí ZDE.

Příběh Měsíce

23. července 2012 v 19:55 | Kelii |  Téma týdne
A další příběh :) ... (tentokrát ne s dramatickým koncem)

Někteří z nás jako malé děti toužili letět kreslenou raketou přímo na "ten šedý míč". My tomu po poznání vesmíru začali říkat Měsíc. Byla to pouhá malá planetka zkoumající obrovský prostor, který jí umožňoval se pohybovat, kde by chtěla. Ale ona se rozhodla pro zcela jiný cíl. Byla líná se pohnout dál. A tak si umanula, že bude poletovat kolem zářivé hvězdy, která se jmenuje Slunce. Jenže Slunce mělo už tolik poddaných, bylo jich opravdu velmi mnoho a nechtělo Měsíc přijmout. Měsíc zůstal sám. Byl velmi smutný. Celé dny bloudil tím velikým vesmírem a hledal, kam by zapadl. Jednoho dne se však doslechl v nedaleké galaxii, že se Slunce naštvalo a už do své soustavy nepočítalo planetku se jménem Pluto. Měsíc měl tedy šanci se dostat ke Slunci a požádat znovu o místo. Rychle se řítil celou cestou, až se střetl s jedním gangem, který se jmenoval "meteority". Lekl se jich, protože ho ty meteority začaly napadat a stále na něj padaly. Tehdy měl Měsíc na sobě ještě krásnou krajinku, ale meteority ho pořádně pobily, až zničily všechnu vodu a udělaly mu na těle krátery a jizvy. Měsíc jim na poslední chvíli naštěstí utekl a pospíchal přes smutné Pluto, mrzutý Neptun, hyperaktivní Uran, nebezpečný Saturn, velký a moudrý Jupiter, mužný Mars, krásnou živou Zemi, líbeznou Venuši a veselý Merkur ke Slunci. Zeptal se opatrně na novinky týkající se Pluta a možné práce ve Sluneční soustavě a očekával reakci. Tuším, že se velmi bál, ale Slunce se rozzářilo a s úsměvem ho seznámilo se Zemí. Měsíc vždy tajně Zemi obdivoval, a tak byl velmi šťastný. Tím celé jeho cestování skončilo. Nyní byl definitivně spokojen!

Jak to vlastně bývá

16. července 2012 v 18:48 | Kelii |  Téma týdne
Takže ... spoustu lidí čeká, že bych psala další potřeštěnej příběh s drastickým koncem, ale teď to ZASE měním. Téma je "Optimismus v dnešní době" a já vám chci zasvětit, co se děje v mém okolí. Začneme například kulturami. Už jste jistě slyšeli o mayském kalendáři, který údajně končí 21. prosincem 2012. Také se tu objevují filmy a dokumenty o konci světa. Klademe si otázky, zda se něco opravdu stane, či budeme čekat, co nás první zničí. Bude to vesmír? Naše Slunce? Pach z továren a nebezpečných elektráren? Zrádné viry odolné proti všem existujícím lékům? Nebo se zabijeme sami? Jistě jste si všimli, že vše směřuje ke konci. Náš konec je smrt. Ale nyní stále píšu o pesimistických věcech, které se také stále hromadí na internetu a uchvacují nás. Snaží se nás upozornit, abychom skoncovali s věcmi, které ničí "náš" svět. To slovo "náš" jsem dala schválně do závorek, jelikož my NEJSME středem vesmíru.
Teď si musím usmyslet psát více o optimismu, ale je to těžší, zdá se mi. Je tu však velmi mnoho věcí, ze kterých máme radost, které věci nám přinášejí lásku, útěchu, víru ...
Tak se radši obraťme k tomu lepšímu a nenechme se to "utéct"!

Anketa k prázdninám

16. července 2012 v 18:38 | Kelii
Možná by se to nemuselo řadit mezi rozhovor, ale zkrátka mě zajímá, kam jste jeli o prázdkách, co
plánujete, kde se užíváte nebo co budete dělat příští rok.
Svěříte se mi? Kdo ano, ať zaplní svůj komentář, kde právě je a klidně ty informace nahoře :))