Srpen 2010

Diplomek pro mé NEW SB Lindynnka :-*

31. srpna 2010 v 19:59 | Kelii
děkuji za spřátelení! web Lindynnky je tady.
koťátko Lindynnka

Čínské lavičky

26. srpna 2010 v 21:22 | Kelii
cinska_lavicka
S opravdu velmi neotřelým způsobem, jak se zbavit bezdomovců okupujících veřejné lavičky celý den, přišla Čína. Lavičky fungují jako jakýsi automat - když se na ně chcete posadit, musíte do speciálního zařízení pod nimi vhodit minci. Teprve poté se zasunou hroty a vy se můžete pohodlně usadit. Hroty se ovšem po určité době zase vysunou, takže vás odradí od dlouhého vysedávání.


Původně se tento vynález objevil v Německu, kde jej ovšem jako recesi představil sochař Fabian Brunsing. Chtěl tím tak upozornit na komercionalizaci běžného člověka. V žádném případě ho v té době nenapadlo, že by některé země mohli takové lavičky skutečně začít používat. Ale stalo se a zdá se, že se z Číny brzy rozšíří do celého světa.
Čínské parky, kde jsou kontroverzní lavičky instalovány, jsou známé svou chronickou přeplněností. Tamní obyvatelé se snaží uniknout ruchu velkoměsta. "Musíme zajistit, aby byla zařízení v parku užívána rovnoměrně. Je to spravedlivý způsob, jak zabránit některým lidem, aby si na lavičku sedli ráno a na večer odešli," uvedl jeden ze správců parku.
Podobný problém trápí i Prahu. Zdejší bezdomovci si často lavičky přivlastňují a odmítají na ně kohokoli pustit. Ale těžko říct, jak by se Čechům zpoplatnění laviček zamlouvalo.

Pár videí z Futuramy

16. srpna 2010 v 19:53 | Kelii
... mám taky mooooc ráda Futuramu, tak jsem si řekla, že vám ukážu pár
videí, která jsem našla na netu a to je v cč
(mimochodem už nemám pozastaveno :-))

tak jsem zpátky!

8. srpna 2010 v 19:42 | Kelii
tak jsem zase zpátky a jak jste se celý týden měli vy?
já tady dám zatím v celém článku pár videí, kde jsou mé oblíbené písničky,
tak klik cč ;-)

od 1.8. do 7.8. jedu na soustředění na brusle

1. srpna 2010 v 13:06 | Kelii
od 1.8. do 7.8. jedu na soustředění na brusle, takže znovu pozastavuju blog
jinak si užijte ještě ten měsíc prázdnin ;-)